PAPIER

Krótka historia papieru :)

Papier w zbliżonej do obecnie stosowanej strukturze został wynaleziony na Dalekim Wschodzie, w Chinach.

Papier (łac. papyros) - cienki, płaski materiał, wytwarzany poprzez sprasowanie włókien - bezładnie ułożonych i poplątanych. Używane są zwykle włókna naturalne, stanowiące komórki o kształcie wydłużonym - głównie celulozowe. Najpopularniejszym ich źródłem jest pulpa drzewna, przygotowywana z miękkiego drewna, jak sosnowe. Inny popularny materiał to bawełna. Oprócz włókien w skład papieru wchodzą najczęściej substancje klejące, wypełniające i barwiące.

Dawniej papier wystarczyło, że istniał. Obecnie przez pojecie papier rozumiemy bardzo zróżnicowany, dopasowany do odpowiednich trendów materiał drukowy. Dziś za pomocą papieru chcemy przekazać nie tylko informacje nadrukowane na nim. Papier musi podnosić rangę produktu, współgrać z przekazywanymi treściami i podnosić wartość materiałów reklamowych. Przy wyborze papieru często patrzymy na jakość, piękno i niepowtarzalność, a zarazem niską cenę i łatwość dostępu. W dzisiejszych czasach bardzo szeroko rozwinęła się grupa papierów kreatywnych i ona dominuje w naszej ofercie. W tej grupie znajdziecie Państwo zarówno tanie, skromne, delikatne, a także prestiżowe i luksusowe papiery.

Bogactwo asortymentu pozwoliło nam na podział papieru na kilka grup w zależności od zastosowania, ceny i rodzaju odbiorców na rynku. Mamy nadzieję, ze proponowany przez nas podział ułatwi Państwu wybór odpowiedniego papieru.  

Product added to wishlist
Product added to compare.